Všetky dostupné položky máme skladom v predajni na Pajštúnskej ulici v Petržalke

Poradňa

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ PELECH PRE PSA:Máte doma psíka a chceli by ste mu zaobstarať jeho jedinečné miesto, kde môže odpočívať a byť na určitú dobu v klude od okolitých vplyvov? Správne. Toto miesto sa volá PELECH. Viacerí z vás si možno povedia, že váš psík vlastne spáva s vami alebo sa rozvaľuje na sedačke, načo mu taký pelech vôbec bude!?

Ako sme už spomenuli, je to miesto, kde môže mať svoje súkromie, zároveň útočisko , oddych od okolitých vnemov a v neposlednom rade: v dobrom zmysle povedané a myslené - pokoj od vás samých -jeho majiteľov a to samozrejme platí aj opačne:)

Je to otázka psychologického momentu, keď vyslovením povelu "na miesto" dochádza k samotnému zahájeniu odpočinku, alebo je to signál k ukončeniu predošlej aktivity, ktorou je napríklad hra. Zviera sa odoberie do svojho pelechu a je rešpektovaný jeho oddych a teritórium.Ako vybrať správnu veľkosť pelecha?

Správna veľkosť je zárukou pohodlia a komfortu, aj keď nami opisovaná pohodlnosť môže častokrát závisieť od typov pelechu (guľaté, kvadratické, oválne, štvorcové), ako aj od prostredia, kde zviera žije... (nadmerný chlad, vlhkosť).

Predpokladajme teda, že väčšina z nás má svojho psa v byte alebo štandartných podmienkach . Použime teda nepísané pravidlo, ak je pes v ležiacej polohe, pripočítajme z každej strany 10-15 cm, v závislosti od veľkosti plemena - tento rozmer by mal byť správny. Samozrejme, každé zviera spí inak, niektoré v klbku, ďalšie rozvalené po celej dĺžke, preto má toto pravidlo prívlastok nepísané. Vždy sa snažíme prisposobiť jeho osobitným potrebám, aby sme zabezpečili maximálne pohodlie.

Aký materiál vybrať?

materiálov poznáme niekoľko:

  • väčšinou klasické látky - najnižšia životnosť
    polyester - vysoká odolnosť, pevnosť, trvácnosť, ľahká udržba čistením a praním
    eko koža - nižšia trvácnosť, luxusný vzhľad, ľahká údržba
    alkantara -najluxusnejšie prevedenie, (poznáme so sedadiel v automobile), nižšia životnosť, zložitejšia údržba
    semiš- mäkká tkanina, nižšia životnosť, luxusný vzhľad, údržba praním


Pri výbere materiálov by sme mali vyzdvihnúť všímavosť samotného majiteľa psa, pretože tu zohráva veľkú úlohu správanie zvieraťa, v akom prostredí žije, (byt, vonkajší priestor, búda), hmotnosť, typ plemena ...

Pre lepšie pochopenie: ak vlastníme 70 kg nemeckú dogu, rozumné bude zaobstarať pelech z pevnej látky (polyester) a hrubej výplne, ktorá sa po pár dňoch nepreleží. To isté bude platiť pri psoch, ktorí driapu a rozhrabávajú ležovisko - a to bez rozdielu váhy a plemien.Naopak, ak budeme majiteľom jemnej čivavky, alebo psíka s nižšou hmotnosťou, postačí nám látka alebo plyš.